skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

Program ramowy wycieczki 3 dniowej

28 maja 2023

 

MAZURY- OLSZTYN

 

28-30.08.2023

 

 

 

I DZIEŃ

 

Podstawienie autokaru w miejscu uzgodnionym z organizatorem. Przejazd do Św. Lipki, zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego. Początki sanktuarium sięgają XIV wieku. Jest to sławne miejsce ze względu na pewną niezwykłą historię. Niegdyś rosło tam drzewo – lipa, przy którym dochodziło do cudów i uzdrowień.

 

Kolejnym punktem na planie wycieczki jest przejazd do Gierłoży. Tam znajduje się historycznie bardzo ciekawe miejsce czyli Wilczy Szaniec – dawna siedziba Hitlera. Teren, na którym umiejscowiona była kwatera, zajmuje obszar o powierzchni ok. 250 ha. Dookoła znajdowały się wieże obserwacyjne, pola minowe oraz stanowiska ckm.  

 

Przejazd do hotelu w Olsztynie, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Korzystanie z atrakcji hotelu-strefa Relaksu (basen rekreacyjny, basen dla dzieci, sauna fińska, łaźnia parowa z aromaterapią, sala fitness), strefa Rozrywki (3- torowa kręgielnia, sala bilardowa, sala do ping-ponga. Kolacja w formie ogniska.

 

II DZIEŃ

 

Śniadanie.  Spotkanie z przewodnikiem,  spacer po zabytkowej części starego miasta oraz przejście do Planetarium- seans.  Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu. Obiad. Podchody z instruktorem po okolicznych terenach. Kolacja

 

Korzystanie z atrakcji hotelu-strefa Relaksu (basen rekreacyjny, basen dla dzieci, sauna fińska, łaźnia parowa z aromaterapią, sala fitness), strefa Rozrywki (3- torowa kręgielnia, sala bilardowa, sala do ping-ponga.

 

III DZIEŃ

 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd go gospodarstwa agroturystycznego. Ognisko z pieczeniem kiełbasek, przejażdżka w siodle oraz ludowym wozem dla wszystkich chętnych. Zwiedzanie gospodarstwa- opowieści o życiu zwierząt- konie, króliki, kurki, gęsi, kaczki. Zabawa w ludowej stodole.

 

Przejazd do Gietrzwałdu, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej. Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie Objawienia Maryjne zatwierdził Kościół Katolicki. Maryja ukazując się ubogim dziewczynkom wzywała wiernych do nawrócenia, głębokiej modlitwy i codziennego odmawiania różańca. Prawdziwym klejnotem Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie jest wizerunek Matki Bożej, zwany powszechnie Matką Bożą Gietrzwałdzką.

 

Powrót do miejsca rozpoczęcia wycieczki z przerwami na odpoczynek i posiłki w własnym zakresie.

 

W cenie wycieczki zawarte następujące świadczenia:

 

Transport     autokar klasy turystycznej

 

Ubezpieczenie  NWI 2000, NWS 2000

 

Pilotaż       przewodnik 2 dni

 

Wejściówki  Planetarium, Wilczy Szaniec, gospodarstwo agroturystyczne,

 

 

 

Cena 730 zł/ osoba- przy grupie 50 osobowej.

 

 

 

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718