skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 

16 października 2022

 

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

 

Termin: 7 – 14 lipca 2022

 

Cena:   4990 PLN/os. + 100 USD (wstępy i napiwki – płatne po przylocie).

 

Dzień 1:         PRZELOT DO IZRAELA  

Spotkanie grupy na lotnisku im F. Chopina w Warszawie. Odprawa i przelot do Izraela. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku, przejazd do hotelu w Nazarecie na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2:         G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM - NAZARET

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 25 USD/os). Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg na północy Izraela.

 

Dzień 3:         KANA – G. TABOR - HAJFA – CEZAREA

Śniadanie. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa oraz Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg w Betlejem.

Dzień 4:         BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 30 USD/os): w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

Dzień 5:         JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

 

 

Dzień 6:         WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD - BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora (możliwość wjazdu kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia – 20 USD/os). Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 430 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w  miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7:         JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu).  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8:         JEROZOLIMA - TEL AVIV – WARSZAWA

Wczesne śniadanie (kawa, herbata i ciastka) lub śniadanie (w zależności od godziny odlotu). Przejazd do Tel Avivu Jaffo – zwiedzanie najstarszej części miasta. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju w późnych godzinach wieczornych.

 

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

 

Cena zawiera:

- przelot PPL LOT Warszawa – Tel Awiw  - Warszawa

- w cenie 3 sztuki bagażu: rejestrowany 23 kg; podręczy 8 kg; torebka 2 kg.

- na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem

- polskojęzyczny przewodnik i pilot podczas trwania całej pielgrzymki.

- 7 noclegów w hotelach klasy 3* ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3 osobowe z łazienką.

- rezerwacje do obiektów podanych w programie (dodatkowo płatne na miejscu)

- taksówki na Górę Tabor

- obowiązkowa składka na fundusz turystyczny.

- Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków  i Koszty Leczenia

 

 

 

- prom po Jeziorze Galilejskim

- zestawy nagłaśniające

- codzienne msze święte

 

Dodatkowe opłaty:

- dopłata do pokoju jednoosobowego – 220 USD/os

- napoje do posiłków

- prywatne wydatki

- wycieczki fakultatywne opisanych w programie („Jerozolima nocą”, „G. Kuszenia”)

- taca pielgrzymów z Mszy świętej

 

 

 

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718