skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

23 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA WCIĄGU ROKU

 

 1. Dziś 3 niedziela zwykła. Z inicjatywy papieża Franciszka obchodzona jest, jako Niedziela Słowa Bożego.
 2. We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 3. W środę, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu.
 4. W czwartek - Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Trędowatych.
 6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia a patronują nam: w poniedziałek św. Franciszek Salezy; w środę św. Biskupi Tymoteusz i Tytus a w piątek św. Tomasz z Akwinu.
 7. Polecamy prasę katolicką (także Mały Gość).
 8. Na prośbę rodziców Malwiny w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na operację dla niej w Niemczech (informacje na plakacie). Polecamy tę akcję !
 9. 2 lutego o godz. 20 w kościele koncert kolęd w wykonaniu scholi parafialnej.
 10. Ks. Jarosław z ministrantami sprzedają gromnice z prawdziwego wosku. Koszt – 20 zł.
 11. Dzisiaj o 15-tej w kościele ostatnia Msza kolędowa. Jeżeli ktoś życzy sobie kolędy indywidualnej – prosimy o kontakt.
 12. Tydzień temu na ogrzewanie kościoła zebrano 1874 zł. Ofiarodawcom serdecznie dziękuję i obiecuję pamięć w modlitwie.
 13. Bóg zapłać za dzisiejszą pomoc ks. kan. Józefowi Szczecińskiemu.
 14. Biskup Płocki zarządza, aby taca z niedzieli 30 stycznia br. była przeznaczona na dofinansowanie remontu Kolegium Polskiego w Rzymie.
 15. Taca z 02.02. będzie z kolei przeznaczona na zakony klauzulowe.
 16.  Zaproszenie Biskupa Płockiego!       W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy w Kościele Powszechnym, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu w sposób szczególny pragniemy dziękować Bogu za łaskę wybrania naszych sióstr i braci do życia w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie. Będziemy prosić o umocnienie ich na drodze życia konsekrowanego oraz modlić się o nowe powołania dla wspólnot zakonnych żeńskich i męskich. Czas zmagania się z pandemią koronawirusa i jej skutkami jest dla nas wszystkich, naszych rodzin, wspólnot zakonnych, dla naszej Ojczyzny i całego świata szczególnie trudny. Kolejne zakażenia, społeczna izolacja, odwoływane akcje duszpasterskie to doświadczenia wielu wspólnot zakonnych. W ubiegłym roku ze względów bezpieczeństwa ten wyjątkowy dzień również obchodziliśmy w zmienionej formie. Dlatego, tym bardziej cieszę się z możliwości wspólnego spotkania i świętowania się w tym roku. Do wspólnej modlitwy w katedrze płockiej zapraszam 2 lutego br. o godz. 10:30  wszystkie osoby konsekrowane z naszej diecezji: Kapłanów Zakonnych, Siostry Zakonne, Braci Zakonnych, Dziewice i Wdowy  Konsekrowane  oraz  każdego  z Was  drodzy  Diecezjanie,  kto  pragnie  modlitewnie  wyrazić  im wdzięczność i wsparcie. Po Mszy św. spotkamy się w Opactwie Pobenedyktyńskim na tradycyjnej siostrzanej i braterskiej agapie. Nasze świętowanie powierzamy opiece Matki Bożej, wybranej przez Boga, aby dawać światu Chrystusa. Drogie Osoby Życia Konsekrowanego! Ufam, że skorzystacie z mojego zaproszenia i z ochotą włączycie się w to radosne świętowanie i uwielbienie Boga za każdy dar powołania do życia oddanego służbie Bogu i bliźnim. Raz jeszcze zapraszam serdecznie, powierzając Was w mojej modlitwie przez ręce Maryi Jezusowi Chrystusowi, Oblubieńcowi Kościoła.             †  Piotr  Libera Biskup Płocki
 17. W intencji odpoczywających na feriach, w intencji chorych i cierpiących a także o pokój na świecie módlmy się: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718