skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

31 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

 

 1. Dzisiaj  uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.
 2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Na cmentarzu parafialnym o godz.11 Msza Święta w intencji zmarłych Parafian i procesja żałobna. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Prosimy, jak zawsze, o uświetnienie uroczystości orkiestrę OSP.
 3. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msza Święta o 10.00 i procesja żałobna wokół kościoła a o godz.17 Msza Święta w intencji zmarłych (od Wszystkich Świętych 2020 r. do dzisiaj) i po niej różaniec ze światłami w drodze na cmentarz.
 4. Decyzją Stolicy Apostolskiej przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. My różaniec za zmarłych będziemy odmawiali na cmentarzu tradycyjnie od 1 do 8 listopada, ale prosimy sprawdzać godziny czy 18 czy 19-ta ( w zależności od misji).
 5. KŻR im. św. s. Faustyny przekłada różaniec z 7 na 14 listopada.
 6. W najbliższym czasie nie będzie wycinki drzew na cmentarzu a jedynie ich pielęgnacja, która też nie mało kosztuje. Dlatego tacę z cmentarza z 1 listopada przeznaczymy na ten właśnie cel.
 7. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne, które będziemy odmawiali od 14 listopada.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek godzina Święta – jednak spowiedź prosimy przełożyć na wtorek (dzień spowiedzi misyjnej). Za tydzień adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. W sobotę o godz. 17 spotkanie I i II klas szkoły średniej przed bierzmowaniem.
 10. Wszystkim Bóg zapłać  tym, którzy uczestniczyli w modlitwie różańcowej.
 11. Bóg zapłać p. Gorzyckim za kwiaty do kościoła.
 12. Dziękuję również innym osobom za pomoc z racji przygotowania do misji i innych dzieł. Dziękuję p. Leszkowi, p. Bogdanowi, p. Marii.
 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
 14. 4 listopada w liturgii wspominamy św. Karola Boromeusza.
 15. W sobotę rozpoczynamy Misje Parafialne. Prosimy o wzięcie udziału w tej modlitwie. Program jest wywieszony. Znajdźmy czas dla Pana Boga. Zachęćmy również innych do tej modlitwy kościoła. Chorych będziemy odwiedzać w sobotę od g.14 do 16. Można ich zgłaszać w zakrystii. Pamiątka Misji to krzyż. Będzie poświęcony przez Księdza Biskupa w środę. Można go nabyć w zakrystii od ministrantów a ofiary będą przeznaczone na ich cele (cena 15 zł.). W związku z misjami nie będzie rekolekcji adwentowych w tym roku. Dlatego zamówione Msze Święte na rekolekcje będą odprawione w innym terminie. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
 16. Prośmy o nawrócenie grzeszników, o zdrowie dla chorych, w intencji naszych misji, przygotowujących się do bierzmowania, a także w intencji naszych bliskich zmarłych: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718