skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

24 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny.
 2. Kończy się październik – miesiąc różańca. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy? W piątek zakończenie różańca dla dzieci.
 3. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne.
 4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o zachowanie czystości na cmentarzu i segregowanie śmieci.
 5. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbony w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie kościoła i kaplic.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.
 7. 28 października patronują św. apostołowie Szymon i Juda Tadeusz.
 8. W przyszłą niedzielę o 11.30 spotkanie przed bierzmowaniem klas I i II szkoły średniej. Prosimy o przyniesienie metryk chrztu św.(jeżeli ktoś jeszcze nie dostarczył).
 9. Podziękowania dla p. Radomskich za kwiaty do kościoła.
 10. 15 listopada o godz. 15 przed kościołem odbędzie się zbiórka elektrośmieci (stare komputery, sprzęt RTV…). Przychody z tej akcji wesprą cele misyjne. Szczegóły na ulotkach i w gablocie. Zapraszamy!
 11. Za dwa tygodnie zaczynamy misje parafialne. To czas odnowy naszej wiary, czas nawrócenia, przemyślenia swego życia, dotychczasowego postępowania, czas podjęcia decyzji – co z moją wiarą? Pomagać nam w tym będą księża Salezjanie, w tym ks. Dominik Chmielewski. Misje odbędą się od 6 do 10 listopada. Prosimy o znalezienie dla siebie dogodnego terminu, aby wziąć w nich udział. Program jest wywieszony, jest także na stronie internetowej parafii. W poniedziałek i we wtorek (8 i 9 listopada) przed godz. 10 będzie podstawiony autokar przed kaplicą w Łąkiem i w Wólce, aby przywieźć do kościoła parafialnego tych, którzy nie mają czym dojechać do Skępego. Pamiątką misji jest zawsze krzyż. Będzie można się w niego zaopatrzyć od przyszłej niedzieli. Zostaną one poświęcone na zakończenie misji przez Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego, który udzieli tego dnia sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Po Mszy Świętej 10 listopada, zapraszamy na akustyczny koncert Kamila Bednarka – również w naszej świątyni. Zechciejmy skorzystać z zaproszenia i na nowo zakochać się w Panu Bogu i Matce Najświętszej. Nie lękajmy się – odwagi. Bóg czeka!
 12. Dziękując za wspólną modlitwę – pomódlmy się w intencji chorych, w intencji misji i w intencji naszych bliskich zmarłych: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718