skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

19 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.
  2. W tym tygodniu patronują nam: 20 września – święci męczennicy koreańscy; 21 września – św. Mateusz; 23 września – św. Pio.
  3. Za tydzień po Mszy Św. o 11.30 spotkanie klas III szkoły podstawowej przed I Komunią Świętą.
  4. Bóg zapłać p. Grzegorzowi Ziemińskiemu za pomoc parafii.
  5. Dziękuję katechetom i młodzieży za świadectwo wiary podczas wczorajszej pielgrzymki diecezjalnej do Rostkowa.
  6. W zakrystii można nabyć Kalendarze Rolników (wydanie książkowe) – cena 28 zł.
  7. 2 października wyjazd parafialny do św. Lipki, Wilczego Szańca i Gietrzwałdu. Zapraszamy!
  8. Przypominamy i prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na misje parafialne od  niedzieli 7 listopada. Prowadzić je będzie ks. Dominik Chmielewski – salezjanin. Zachęćmy również swoich domowników!
  9. Zachęta Biskupa Płockiego: Siostry i Bracia! W trzecią niedzielę września, 19 września 2021 r., Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy mu w tym roku hasło papieskiego przesłania: „«Chodź i zobacz», aby komunikować się spotykając osoby tam, gdzie są, i takie, jakie są”. Media bowiem mają za zadanie nie tylko wyczerpująco nas informować i pouczać o faktach, ale także zainteresować rzeczywistością – taką, jaka ona jest, i do niej zbliżać. Ewangeliczne „Chodź i zobacz”, które  Jezus  kieruje  do swych  pierwszych  uczniów,  dla  nas  –  ludzi  żyjących  w dobie  mediów,  wirtualnego  świata  i pandemii  koronawirusa  – to  mocny  impuls,  abyśmy  korzystając  z nowoczesnych  środków przekazu, budowali więzi między sobą, doświadczyli realnej wspólnoty i łączyli się wokół tego, co ważne i dobre, także dla naszego życia duchowego. Szczególne zadanie i misja ewangelizacyjna w tym względzie stoi przed mediami katolickimi. Dlatego Was  gorąco  zachęcam:  sięgajcie  często  po naszego  „Gościa  Niedzielnego”,  słuchajcie  naszego Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, odwiedzajcie stronę internetową Diecezji Płockiej, otwierajcie strony internetowe i profile portali społecznościowych, które mówią o życiu Diecezji Płockiej i jej wspólnot,  abyśmy  więcej  wiedząc,  jeszcze  bardziej  zaangażowali  się  w życie  wspólnoty  Kościoła  i parafii. Zechciejcie też wspomóc Waszym groszem, złożonym dziś do puszek, naszą diecezjalną rozgłośnię, która jako najstarsze w Polsce katolickie radio, od ponad 30 lat informuje, łączy ludzi i ewangelizuje. Niech ta misja ewangelizacyjna Kościoła Płockiego przez media nie ustanie, a my poczujmy się wszyscy za nią odpowiedzialni.                                          †  Piotr  Libera Biskup Płocki
  10. Prośmy o opiekę Matki Bożej w naszych potrzebach: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718