Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu 

 

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

 1. Dzisiaj Kościół czci NMP Wspomożycielkę Wiernych. Modlimy się również za Kościół w Chinach. Pamiętajmy o  cierpiących za Chrystusa.
 2. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na Eucharystię i modlitwę za nasze mamy.
 3. W czwartek przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Jak wiemy, Jego beatyfikacja jest odłożona w czasie.
 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment na wielkanocną spowiedź.
 5. 26 V patronuje św. Filip Nereusz a 29 V św. Urszula Ledóchowska - założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek.
 6. Dziękujemy za wspieranie parafii każdą ofiarą. Modlimy się za wszystkich ofiarodawców i prosimy o Boże błogosławieństwo dla nich.
 7. Ostatni tydzień nabożeństw majowych – przypominamy i zapraszamy!
 8. Prasa katolicka – polecamy!
 9. Wczoraj Ks. Bp Mirosław Milewski wyświęcił 4 diakonów naszej diecezji.
 10. Od 30.05. wznawiamy kurs przedmałżeński w Tłuchowie. Spotkania będą się odbywały w kościele. Prosimy o zachowanie wskazań sanitarnych. Pozostałe terminy w gablocie. Zainteresowanych zapraszamy!
 11. Decyzją Księdza Biskupa ks. Jarosław Jakubowski, dotychczasowy wikariusz naszej parafii, został z dniem 26 sierpnia br. mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu. Na jego miejsce został mianowany ks. Jarosław Szumański, dotychczasowy wikariusz parafii p.w. Świętego Krzyża w Płocku.
 12. Szanowni Państwo! Od 3 lat w Płocku działają i cieszą się coraz większym zainteresowaniem nasze Szkoły Katolickie - szkoła podstawowa i liceum ogólnokształcące. Jesteśmy dumni, że w stolicy naszej diecezji możemy kształcić dzieci i młodzież na bardzo wysokim poziomie opierając się na wartościach chrześcijańskich, zwracając uwagę na formowanie właściwych postaw społecznych oraz poczucie bezpieczeństwa. Od nowego roku szkolnego nasze szkoły stają się szkołami publicznymi zachowując w pełni swój katolicki charakter i obrane priorytety. Bogate zaplecze kampusu stanowi internat i bursa młodzieżowa, co daje możliwość podjęcia nauki przez wszystkich zainteresowanych z terenu diecezji. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą naszych szkół dostępną na stronie internetowej stanislaum.pl . 

 

                                                                 Ks. Artur Janicki
                                                    Dyrektor Szkół Katolickich w Płocku

 

 13. Módlmy się o oddalenie pandemii: Pod Twoją Obronę…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 maja 2020

Jezu, Ufam Tobie

+48 (54) 287 75 35

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

skepe.parafia@gmail.com