skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

21 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Przypominamy o zasadach sanitarnych przy wejściu do świątyni  !!!
 2. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.
 3. Zapraszamy na Gorzkie Żale i drogi krzyżowe. W tym roku nie odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.
 4. W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy, by z okazji tej uroczystości podjąć  zobowiązanie modlitewne przez 9 miesięcy w intencji dziecka poczętego, którego imię zna tylko Pan Bóg.
 5. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia i Drogim Parafianom życzymy dużo zdrowia.
 6. Polecamy prasę katolicką.
 7. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 10 w kościele spotkanie asysty procesyjnej a po 11.30 spotkanie przed II Komunią Świętą.
 8. Tydzień temu na ogrzewanie kościoła zebrano 1851 zł. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać i obiecujemy pamięć modlitewną.
 9. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Raz jeszcze witam ks. Rektora WSD w Płocku – ks. prał. dr Marka Jarosza. Niech Duch Święty oświeca i dodaje sił podczas tych ćwiczeń duchowych. Skorzystajmy ze spowiedzi. Zaprośmy inne osoby do uczestnictwa w rekolekcjach. Ciężko chorych planujemy odwiedzić z Najświętszym Sakramentem w najbliższą sobotę od. 15 – tej. Można ich zgłosić w zakrystii. Pamiętajmy o zasadach sanitarnych!
 10. W dniach 19-25 marca br. w Kościele katolickim w Polsce trwa Tydzień Modlitwo o Ochronę Życia. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję, a zwłaszcza o podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego od 25 marca br. Ufamy, że może to być dobry owoc rozpoczętego w miniony piątek, w uroczystość św. Józefa, „Roku Rodziny Amoris laetitia”. Wszelkie informacje znajdziemy na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Płockiej: www.plockierodziny.pl oraz u duszpasterzy w parafii.
 11.                                                           † Mirosław Milewski
                                                               Wikariusz Generalny

 12. Prośmy o zdrowie dla chorych i cierpiących, o oddalenie pandemii, o dobre przeżycie rekolekcji: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718