skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

14 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wspominamy również św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne.
 2. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post. To czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz.10 i 17. Zapraszamy na to piękne i wymowne nabożeństwo!
 3. W piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.16.30 a w kaplicach przed Mszami Świętymi w niedziele. Ofiary tacy z dróg krzyżowych tradycyjnie przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego. W niedziele Wielkiego Postu o godz.10 gorzkie żale. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii planujemy na: 21, 22, 23 marca. Prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu!
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy dużo zdrowia.
 6. Polecamy prasę katolicką.
 7. Za tydzień o 11. 30 spotkanie przed II Komunią Świętą.
 8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na ogrzewanie kościoła.
 9. Zaproszenie Biskupa Płockiego: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały” (Dz. 47-48).           Umiłowani Diecezjanie! Obchodzimy w bieżącym roku 90. rocznicę pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego Siostrze Faustynie, które miało miejsce 22 lutego 1931 r. w klasztorze sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w Płocku przy Starym Rynku 14. To właśnie wtedy padły przytoczone wyżej słowa Jezusa Miłosiernego. Główne uroczystości 90-lecia objawienia odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdziu w Płocku, w dniu 22 lutego 2021 r. o godzinie 17.00. Uroczystej Mszy św. będzie wtedy przewodniczył ks. Arcybiskup Jan Romeo Pawłowski z Watykanu. Z racji na ograniczenia pandemiczne serdecznie zapraszam Was, moi Drodzy, do duchowej łączności z Sanktuarium Miłosierdzia w Płocku za pomocą Internetu. Msza Święta będzie transmitowana na kanale youtube Sanktuarium oraz na kanale youtube Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.
  Dzień wcześniej, w niedzielę 21 lutego br., w I Niedzielę Wielkiego Postu, będę przewodniczył Mszy Świętej radiowej w kościele Św. Krzyża w Warszawie o godz. 9.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  Mając na uwadze troskę o to, aby „Płockie Betlejem Miłosierdzia" było miejscem, gdzie wierni z całego świata będą mogli z ufnością zawierzać się Bożemu miłosierdziu i doświadczać wielu łask, zwracam się także z prośbą do wszystkich diecezjan, kapłanów i wiernych świeckich, o wielkoduszne wsparcie dzieła rozbudowy diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. W nowej świątyni obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Zarządzam, aby ofiary zebrane na tacę w niedzielę 21 lutego 2021 r., zostały w całości przekazane dla Sióstr Bożego Miłosierdzia w Płocku na rozbudowę Sanktuarium.
  Niech zaangażowanie materialne w dzieło rozbudowy Sanktuarium będzie wyrazem naszej wdzięczności za to, że Jezus Miłosierny wybrał sobie Płock, jako miejsce objawienia światu orędzia o nieskończonym Bożym miłosierdziu oraz znakiem naszej wielkoduszności. Obyśmy jak najszybciej z Boża pomocą mogli uczestniczyć w poświęceniu nowej świątyni. Już teraz składam serdeczne "Bóg zapłać!" za finansowe wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.         † Piotr Libera     Biskup Płocki
 10. Módlmy się o zdrowie dla chorych, o oddalenie pandemii i o życie wieczne dla zmarłych: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718