skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

31 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   

 

 1. Dzisiaj Światowy Dzień Trędowatych.
 2. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msza Święta z błogosławieniem świec o godz. 10 i 17.
 3. W środę wspomnienie św. Błażeja - patrona chorych na gardło. Na godz. 8 zapraszamy do pomocy przy demontażu wystroju świątecznego kościoła.
 4. W piątek - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek o 15 Godzina Święta i okazja do spowiedzi. Za tydzień niedziela adoracyjna.
 6. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary indywidualne,  złożone na tacę i do skarbony - na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem Państwa hojność.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.
 8. W piątek patronuje św. Agata a w sobotę – święci męczennicy Paweł Mika i towarzysze.
 9. Polecamy prasę katolicką.
 10. Bóg zapłać anonimowej osobie za świąteczny obrus ołtarzowy.
 11. W przyszłą niedzielę spotkanie przed I Komunią Świętą o godz. 11.30.
 12. 14 lutego(za dwa tygodnie) o 11.30 spotkanie przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania(obecne klasy 8 i 1 klasy szkoły średniej).
 13. Zaproszenie Biskupa Płockiego!         W święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego 2021 r. (wtorek), będziemy obchodzić już po raz dwudziesty piąty, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, Dzień Życia Konsekrowanego. Pragniemy w tym dniu w sposób szczególny dziękować Bogu za łaskę wybrania naszych sióstr i braci do życia w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie. Będziemy prosić o umocnienie ich na drodze życia konsekrowanego oraz modlić się o nowe powołania dla wspólnot zakonnych żeńskich i męskich.          W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, mając na uwadze nasze zdrowie
  i bezpieczeństwo będziemy ten dzień przeżywać w zmienionej formie. Do wspólnej modlitwy we własnej wspólnocie domowej zapraszam wszystkie osoby konsekrowane z naszej diecezji: kapłanów zakonnych, siostry zakonne, braci zakonnych, dziewice i wdowy konsekrowane.
  W tym dniu o godzinie 16.30 będę sprawował Mszę Świętą w kaplicy Domu Macierzystego Sióstr Pasjonistek w Płocku, która będzie transmitowana na kanale youtube Katolickiego Radia Diecezji Płockiej (
  https://www.youtube.com/watch?v=yEyQFZpH-Rw).     Zachęcam, aby przed Mszą Świętą, o godzinie 16.00 każda wspólnota zakonna zgromadziła się we własnej kaplicy na nabożeństwie, podczas którego dokona się Akt zawierzenia osób życia konsekrowanego. Zapraszam do łączności online wszystkie wspólnoty zakonne oraz każdego z Was, drodzy diecezjanie, kto pragnie modlitewnie wyrazić wdzięczność i wsparcie osobom konsekrowanym.    Pamiętajmy, że podobnie jak całe społeczeństwo, także nasi zakonnicy i zakonnice borykają się w tym trudnym czasie z wieloma trudnościami materialnymi. Nie zapomnijmy zatem o pomocy finansowej dla zakonów w ramach tradycyjnej tacy zbieranej w naszych kościołach w święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego.
  W Roku św. Józefa, Mistrza życia wewnętrznego, pragniemy szczególnie prosić o Jego wstawiennictwo i czerpać z pozostawionego nam wzoru posłuszeństwa woli Bożej. Nasze świętowanie powierzamy również opiece Matki Bożej, pokornej Służebnicy Pańskiej. Święty Józefie – módl się za nami!                                            †       Piotr Libera     Biskup Płocki
 14. Prośmy o zdrowie dla chorych i cierpiących, o oddalenie pandemii, o życie wieczne dla naszych bliskich zmarłych: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718