Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu 

 

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 

 1. Dzisiaj 100 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego pontyfikatu, przykład wiary i miłości, jaki nam pozostawił.
 2. W poniedziałek rozpoczniemy dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu nie brakowało chleba powszedniego.
 3. Przypominamy o nabożeństwach majowych
 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. Przypominamy, że dzisiaj o godz. 20 Msza Św. dziękczynna za pontyfikat  naszego papieża, następnie nabożeństwo majowe i Apel. Zapraszamy!
 6. Jutro o godz. 9 Msza Św. z przyjętymi intencjami i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20. Następnie Msza Św., nabożeństwo majowe i Apel. Chętnych do adoracji Najświętszego Sakramentu prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. Chodzi o to, aby Najświętszy Sakrament nie został sam w kościele! Serdecznie zapraszamy wszystkich i już teraz dziękujemy zaangażowanym w to papieskie dziękczynienie!
 7. Prasa katolicka – polecamy!
 8. Serdeczne Bóg zapłać za wspieranie parafii każdą ofiarą. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się i prosimy o Boże błogosławieństwo dla nich.
 9. Jak wiemy, od dzisiaj zmieniają się restrykcje sanitarne dotyczące przebywania w kościołach. Zapraszamy więc do świątyni. Chrystus obecny w sakramentach czeka na każdego z nas!
 10. Od przyszłej niedzieli Msze Św. w Łąkiem o godz. 13.00
 11. Przypominamy, że można naszą parafię znaleźć w internecie.
 12. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne „Santo subito – Prorok naszych czasów”, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.
  Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania!”.                                     + Mirosław Milewski
                                                                                       Wikariusz Generalny
 13. Decyzją Księdza Biskupa, z racji na zaistniałą sytuację, zmuszeni jesteśmy zrezygnować z tradycyjnej procesji Bożego Ciała ulicami parafii. Tradycyjną procesję ulicami parafii i miasta należy zastąpić procesją wokół kościoła parafialnego (trzy procesyjne obejścia kościoła).
  W dogodnym miejscu przy świątyni należy przygotować jeden ołtarz wystawienia, przy którym będą odprawione kolejne trzy stacje procesji Bożego Ciała. Czwarta stacja odbywa się we wnętrzu świątyni.
  Mając na względzie zalecenia sanitarne władz państwowych (szczególnie zachowanie dystansu społecznego), zachęcamy już dzisiaj Drogich Parafian, dzieci sypiące kwiatkami i wszystkich wiernych do uczestnictwa w tej formie Bożego Ciała poprzez modlitwę w świątyni, ale również obecność na terenie przykościelnym.
 14. O oddalenie pandemii: Pod Twoją Obronę…
 15. Boże błogosławieństwo.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 maja 2020

Jezu, Ufam Tobie

+48 (54) 287 75 35

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

skepe.parafia@gmail.com