skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

25 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

BOŻE NARODZENIE

 1. Życzenia Biskupa Płockiego  „Wirusowi, który nie zna granic, różnic kulturowych i politycznych, trzeba stawić czoło miłością bez barier, granic i różnic”.  Papież Franciszek                         
 2. Umiłowani Diecezjanie!         Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego życzę, aby w naszych sercach, w naszych rodzinach i wspólnotach zabrzmiało z nową mocą orędzie z Betlejem wraz z ciepłym światłem obecności Nowonarodzonego Zbawiciela: obecności, która rozjaśnia mroki codzienności, daje pociechę, przebacza i umacnia nadzieję! Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem - † Piotr Libera  Biskup Płocki
 3. Wszystkim drogim Parafianom, Dobrodziejom i Gościom w imieniu swoim i księdza prefekta składam również najlepsze życzenia. Niech miłość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, goszczą w państwa życiu każdego dnia. Dużo zdrowia, spokoju, nadziei na lepszy rok i Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia! Wszystkiego dobrego! Szczęść Boże!
 4. Dziękujemy za wszelkie życzenia nadesłane dla wspólnoty parafialnej.
 5. Jutro (sobota) święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte, jak w każdą niedzielę. Ofiarami wesprzemy Seminarium Płockie.
 6. W najbliższą niedzielę święto Świętej Rodziny. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii a szczególnie te, które przeżywają trudny czas. Zapraszamy już dzisiaj wszystkie małżeństwa.
 7. Pragnę bardzo serdecznie podziękować na ręce ks. Jarosława wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni. A są to: leśniczy Marcin Bednarski, Sławomir Targański, Dziarkowska Elżbieta, Roman i Patrycja, Ziemińska Grażyna i Grzegorz, Bagińska Dorota i Marysia, Krzysztof Małkiewicz, Kwiatkowska Anna, Dariusz Dawid, Kopaczewska Małgorzata i Grzegorz, Helena Śliwińska, Leszek Sobociński, rodzina Wierzbowskich, Katarzyna Umerle  i anonimowe osoby. Wszystkim Bóg zapłać!
 8. Dziękuję także lektorom, scholi, ministrantom i wszystkim zaangażowanym w piękno przeżywania świąt.
 9. Polecamy prasę katolicką.
 10. W najbliższą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
 11. Dziękujemy za każdy gest życzliwości okazywany naszej parafii.
 12. Jak informowaliśmy, kolędę zgodnie ze wskazaniem ks. biskupa odkładamy na późniejszy czas.
 13. Prośmy o zdrowie dla chorych, o ustanie pandemii i o życie wieczne dla naszych bliskich zmarłych: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718