Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu 

 

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

3 NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się” – co raz bliżej święta Bożego Narodzenia.
 2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w 1981 r. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach tej tragedii.
 3. Jutro patronuje nam św. Jan od Krzyża.
 4. Zapraszamy na roraty we wtorki i czwartki na godz. 17 – z lampionami.
 5. W czwartek 84 urodziny papieża Franciszka. Polecajmy Go Matce Bożej.
 6. Najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów.
 7. Serdecznie dziękuję za wszelkie formy wsparcia naszej parafii. Dziękuję za ofiary i te bezimienne. Obiecuję modlitwę. Niech Matka Boża otacza płaszczem swojej miłości.
 8. Świece(już niewiele), opłatek i prasa katolicka w zakrystii i w kruchcie kościoła. Wesprzyjmy proszę biedniejszych od nas.
 9. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę Covid-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w apelu: „badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu (…). Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa(…)”.Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na apel serdecznie dziękujemy.
 10. Zaczynamy dwudniowy czas wzmożonej modlitwy i pokuty przed świętami. Program jest wywieszony! Dzisiaj jeszcze dodatkowa Msza Święta o godz. 17. Raz jeszcze witam w naszej wspólnocie ks. kan. dr Piotra Grzywaczewskiego – kanclerza Kurii Płockiej. Niech Duch Święty doda Mu światła i mocy z wysoka, aby nam pomógł przeżyć godnie i owocnie ten czas. Dzisiaj spowiadamy w czasie nabożeństw a jutro inni spowiednicy będą nam pomagać. Zapraszamy wszystkich. Skorzystajmy z sakramentu pojednania! Odpowiedzmy miłością na miłość Jezusa Chrystusa. On na nas czeka. Ciężko chorych odwiedzimy dzisiaj od godz. 15. Proszę ich zgłosić po Mszy Świętej w zakrystii, ale bardzo proszę - pamiętajmy o reżimie sanitarnym!
 11. Polećmy Rekolekcjonistę, wszystkich chorych i cierpiących, oddalenie pandemii - Matce Najświętszej – wołając: Pod Twoją Obronę…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 grudnia 2020

Jezu, Ufam Tobie

+48 (54) 287 75 35

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

skepe.parafia@gmail.com