Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu 

 

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

                            

  1. Pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.
  2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła, Ojczyzny i naszego narodu. Bardzo proszę Koła Różańcowe i Lektorów o przygotowanie jednego ołtarza za zakrystią. Jak wiemy, w tym roku Boże Ciało ze względów sanitarnych, decyzją Księdza Biskupa, będzie inaczej wyglądało. Msza Święta o godz. 10 i po niej procesja 3x wokół kościoła. Nie będzie procesji przez miasto. Zapraszamy Parafian, zwłaszcza asystę, do wzięcia udziału w publicznym wyznaniu wiary. Można uczestniczyć we Mszy Świętej w kościele lub na zewnątrz. Należy uwzględnić najnowsze, niepokojące informacje dotyczące kilku naszych parafii z okolic Ciechanowa, na terenie których pojawiło się realne zagrożenie epidemiologicznie. Dlatego Pamiętajmy!!! , że w kościołach i innych obiektach kultu religijnego: a) uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny, b) nie obowiązuje żaden limit osób, c) nie ma obowiązku zachowania odległości 2 metrów między osobami; oczywiście jeśli jest możliwe, to dla względów bezpieczeństwa sanitarnego można zachować dystans, jednak nie jest to obowiązek prawny - w budynku kościoła wystarczą maseczki.
  3. Procesje eucharystyczne wokół kościoła będą odbywały się codziennie po Mszy Św. o 17 przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała. Prosimy asystę.
  4. W środę po Mszy Św. na krótkie spotkanie do kościoła zapraszam Radę Parafialną.
  5. W Boże Ciało Msze Święte w kaplicach o 8.30.
  6. 8 VI patronuje św. Jadwiga a 13 VI – św. Antoni z Padwy.
  7. Prasa katolicka – zapraszamy do lektury!
  8. Wczoraj Ksiądz Biskup wyświęcił 2 nowych księży dla naszej diecezji.
  9. W związku z inwentaryzacją naszego cmentarza parafialnego, mając na uwadze rosnące ceny za wywóz śmieci, zwracamy się do osób, które pochowały swoich bliskich na tym cmentarzu 20 lat temu i więcej, aby zgłosiły się do zarządcy cmentarza, czyli p. Grzegorza Chabowskiego, zam. Skępe, ul. Sierpecka 17, celem uiszczenia opłaty za dzierżawę. Koszt to ok. 30 zł. na rok. Fundusze pozwolą na utrzymanie czystości na Skępskiej Nekropolii. W ten sposób również oddalimy w czasie kwestię utworzenia nowego cmentarza, gdyż wiele grobów jest zapomnianych i zaniedbanych. Na innych cmentarzach te sprawy są już dawno uporządkowane. Dziękujemy za zrozumienie tej bardzo delikatnej kwestii.
  10. Módlmy się w intencji ósmoklasistów, maturzystów, nowych księży i o oddalenie pandemii: Pod Twoją Obronę ...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

07 czerwca 2020

Jezu, Ufam Tobie

+48 (54) 287 75 35

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

skepe.parafia@gmail.com