Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu 

 

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

 1. Pamiętajmy o restrykcjach sanitarnych!
 2. Dzisiaj rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu.
 3. W środę w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Ze względów epidemiologicznych a także decyzją Księdza Biskupa za tydzień nie będzie Mszy Świętej na cmentarzu !!! Porządek Mszy Świętych – jak w każdą niedzielę. Dodatkowo jeszcze będzie Msza Święta w sobotę i w niedzielę o godz. 18. Orkiestra OSP będzie nam towarzyszyła o godz. 11.30. Zapraszamy!
 5. W poniedziałek 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele Msze Święte o godz. 10 i 17.
 6. Z racji pandemii nie będzie w tym roku wspólnej modlitwy różańcowej na cmentarzu od 1 do 8 listopada. Prosimy o odmówienie jej indywidualnie! Nie będzie również w Dzień Zaduszny procesji żałobnej ani wieczorem po Mszy Świętej różańca w drodze na cmentarz. Odwołujemy również w tym roku Korowód Wszystkich Świętych!
 7. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Zachęcamy do modlitwy!
 8. Serdeczne Bóg zapłać p. Gorzyckiej za kwiaty do kościoła.
 9. Polecamy lekturę prasy katolickiej.
 10. Apel Przewodniczącego KEP.            Zbliża się dzień 1 listopada, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i jedna z piękniejszych polskich tradycji nawiedzania cmentarzy, pamięci i modlitwy za zmarłych. Miarą naszej kultury duchowej jest między innymi zdolność pamiętania o tych, którzy odeszli do wieczności. Dlatego, tego dnia miliony Polaków nawiedzają każdego roku groby swoich bliskich, dowodząc tego, że ludzka miłość nie kończy się razem ze śmiercią. W tym roku jednak znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zakażeń koronawirusem. W trosce o życie i zdrowie naszych rodaków apeluję o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości. Apeluję również do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę. W związku z nałożonymi przez władze państwowe ograniczeniami sanitarnymi, dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych, w wielu diecezjach w Polsce zostały ogłoszone dyspensy od obowiązku udziału we Mszach Świętych niedzielnych i święta nakazane. Można z nich skorzystać również w Uroczystość Wszystkich Świętych. W tej wyjątkowej sytuacji, zamiast modlitwy w kościołach i na cmentarzach, łączmy się duchowo ze wspólnotą wiernych poprzez modlitwę w domu oraz za pośrednictwem radia i telewizji. W tym trudnym czasie, otaczam wszystkich Polaków modlitwą, za wstawiennictwem świętych patronów naszej Ojczyzny.
 11.                                                                                     Stanisław Gądecki
                                                                                    Metropolita Poznański

 12. Dzisiaj ostatni raz wyczytujemy naszych zmarłych w wypominkach rocznych. Nowe można zamawiać w zakrystii bądź w kancelarii. W przyszłą niedzielę, w kaplicy na cmentarzu, również można będzie zgłaszać wypominki od godz. 9 do 12. Niech pamięć o zmarłych trwa. Zapraszamy do modlitwy wspominkowej czy też zamawiając Msze Święte!
 13. Dbajmy o zdrowie swoje i bliźnich, prośmy o oddalenie pandemii: Pod Twoją Obronę…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 października 2020

Jezu, Ufam Tobie

+48 (54) 287 75 35

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

skepe.parafia@gmail.com