skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

26 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

  1. Dziś dzieci z klas IV przeżywają Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Serdeczne gratulacje dla nich, podziękowanie za wychowanie dla rodziców i chrzestnych. Dziękuję za przygotowanie uroczystości ks. Wojciechowi. Bóg zapłać rodzicom za dar ołtarza, którym jest figura Chrystusa Zmartwychwstałego. Pomagajmy młodemu pokoleniu w zbliżaniu się do Pana naszym prawdziwie chrześcijańskim życiem, dobrym przykładem i odważnym świadectwem wiary. Zapraszam dzieci na Biały Tydzień do Bożego Ciała włącznie z procesją.
  2. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.
  3. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa.

Msze Święte z tej racji zostaną odprawione:

      w środę o godz. 18,

w czwartek o godz. 7,

w kaplicach o 8.30, o 10 i po procesji ok. 12.

Po Mszy Św. o godz. 10 z klasztoru wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem    Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. Jeden ołtarz będzie u pp. Ziemińskich, drugi przy kościele. Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dzieci komunijne zapraszamy do sypania kwiatków.

   4. Jeżeli ktoś ma życzenie i możliwości to prosimy o przyniesienie kwiatów do sypania na procesję. Można je zostawić w kruchcie kościoła.

   5. Od piątku oktawa uroczystości Bożego Ciała o godz. 17 z procesją wokół kościoła.

   6. Pamiętajmy jeszcze o nabożeństwach majowych!

   7. W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 17.

   8. W sobotę przypada także Międzynarodowy Dzień Dziecka. Otoczmy wszystkie dzieci modlitwą.

   9. W przyszłą niedzielę na godz. 18 zapraszamy wszystkich zaangażowanych w życie parafii na ognisko w Babich Ławach.

 10. Dziękując za wspólną Eucharystię prośmy Matkę Bożą o wstawiennictwo za nami. Módlmy się za nasze mamy, o pokój na świecie, za dzieci i za nas samych wołając: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718