skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

24 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

 

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień.
 2. Po raz siódmy dzisiejszego dnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
 3. 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Liturgicznie ta uroczystość będzie obchodzona w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia.
 4. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek o godz. 18 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękowali za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po skończonej liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ołtarza adoracji „Ciemnicy”. Adoracja do godz. 20.
 5. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Św. Zaprasza jednak do udziału w liturgii Męki Pańskiej. W naszym kościele nabożeństwo o godz. 18 a o 17.30 ostatnia droga krzyżowa. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do „Bożego Grobu”, gdzie adoracja trwać będzie do godz. 20. Podczas adoracji odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. Przypominamy też, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Ofiary przeznaczamy na Ziemię Świętą.
 6. W Wielką Sobotę o godz. 19 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Prosimy o przyniesienie świec. Jeżeli ktoś nie ma – otrzyma taką przed wejściem do kościoła.
 7.                                   Poświęcenie pokarmów o godz.:

                                 9, 10, 11,12, 13     a  o godz. 14 w kaplicach.

  Jeżeli ktoś ma życzenie przy poświęceniu pokarmów można wesprzeć Caritas Diecezji Płockiej. Tradycyjnie prosimy Straże Pożarne o zaciągnięcie honorowej warty przy Grobie Pańskim i o asystę w rezurekcję. Czuwanie w Wielką Sobotę do godz. 22. Przypominamy o zmianie czasu za tydzień.

 8. Spotkanie asysty procesyjnej we wtorek po Mszy Świętej.
 9. Dziękuję policji, strażom pożarnym, lektorom, wszystkim zaangażowanym i uczestnikom piątkowej drogi krzyżowej ulicami miasta.
 10. W przyszłą niedzielę Rezurekcja o godz. 6 rano!         Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach. Zapraszam asystę procesyjną, wszystkie straże pożarne naszej parafii, ministrantów, lektorów, scholę, dzieci do sypania kwiatkami, dzieci komunijne, bierzmowanych, siostry, katechetów i drogich Gości. Zapraszam do adoracji i do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Niech to będzie manifestacja naszej wiary i przynależności do Jezusa Chrystusa!
 11.  Dziękując za dzisiejszą Eucharystię prośmy Matkę Bożą o zdrowie dla chorych, o pokój na świcie i ochronę życia ludzkiego: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718