skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

31 marca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

  1. Życzenia Biskupa Płockiego:    Drogie Siostry i Drodzy Bracia, Drodzy Diecezjanie! Przeżywając z wiarą Święta Wielkanocne uczestniczymy w „eksplozji” życia. Jezus przechodzi przez mękę, przez śmierć i złożenie do grobu, by wreszcie doświadczyć wskrzeszenia z martwych. On zabity i pogrzebany żyje, zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Dla nas to szczególny czas, by dziękować Bogu za życie własne i życie innych ludzi. Dnia 20 marca papież Franciszek powiedział do nas Polaków: Myśląc o waszej Ojczyźnie, chciałbym odnieść do niej moje marzenie, jakie kilka lat temu wyraziłem, pisząc o Europie. Niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie, od chwili, gdy pojawia się w łonie matki, aż do jego naturalnego kresu. Nie zapominajcie, że nikt nie jest panem życia, czy to swojego, czy też innych.            Życzę Wam i sobie, byśmy umieli być wdzięczni za dar życia! Niech zmartwychwstały Chrystus nas błogosławi i prowadzi do pełni życia! Drogie Siostry i Drodzy Bracia! Cieszę się, że w styczniu zebraliśmy na tacę prawie 500 000 złotych na wsparcie budowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Bardzo dziękuję Wam za te hojne ofiary. Modlę się za Was i o modlitwę proszę!
  2.                                                                † Szymon Stułkowski  Biskup Płocki

  3. Od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazuję wraz z ks. Wojciechem najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Alleluja! Wszystkiego, co najlepsze! Szczęść Boże! Dziękujemy również za wszystkie życzenia przesyłane do parafii od poszczególnych osób i urzędów.
  4. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Kolekta będzie przeznaczona na WSD w Płocku.
  5. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość o pokarmów mięsnych.
  6. Pragnę podziękować ks. Stanisławowi i ks. Wojciechowi oraz wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, za przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Dziękujemy szafarzom, asyście, lektorom, ministrantom, scholi, strażom pożarnym, p. organiście i p.kościelnemu, dzieciom sypiącym kwiaty. Kołu Żywego Różańca s. Faustyny i wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty do kościoła, firmie „Margo”. Niech Wam wszystkim Dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  7. Podczas oktawy przeżywać będziemy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. W piątek Godzina Święta o 15.
  8. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W naszej parafii odpust. Zapraszam wszystkich na tę najważniejszą uroczystość parafialną. Suma odpustowa o godz. 11.30 i procesja. Proszę o uświetnienie orkiestrę OSP, druhów strażaków z pocztami. 
  9. Pamiętając o chorych i cierpiących, prośmy Matkę Bożą o wstawiennictwo u Swojego Zmartwychwstałego Syna: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718