Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu 

 

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

24 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je proszę w szacunku i dbałości.
 3. We wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 4. W czwartek rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Pamiętajmy w modlitwie o pomordowanych.
 5. 16 IX patronują święci Korneliusz i Cyprian a 18 IX św. Stanisław Kostka - patron Polski, polskiej młodzieży i naszej diecezji, dlatego w sobotę, w Rostkowie – miejscu jego narodzin odbędzie się spotkanie młodzieży diecezji płockiej z Ks. Biskupem.
 6. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się uroczystość I Komunii św. przełożona z racji pandemii z maja. Serdeczne gratulacje dla dzieci i ich rodziców. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Zapraszamy dzieci na biały tydzień od jutra do piątku włącznie na godz. 17. Z racji Białego Tygodnia druga Msza Św. będzie o godz. 18 w poniedziałek, wtorek i środę. Darem dla kościoła od rodziców dzieci pierwszokomunijnych jest ofiara pieniężna na kamienny ołtarz główny(tak, jak ambonka). Bardzo dziękuję za ten dar serca. O taką samą pomoc prosiłem rodziców dzieci z Generalnej Komunii Świętej i będę prosił rodziców bierzmowanych. Będzie także na ten cel przeznaczona taca z 11 października. O to wsparcie już dzisiaj serdecznie proszę. Wspólnymi siłami stworzymy dzieło na wieki. Sugestią Księdza Biskupa jest bowiem, aby ofiary z ostatniej kolędy - z racji pandemii - zostały w całej diecezji wstrzymane, dlatego na razie nie prowadzimy prac z ociepleniem i strukturą kościoła.
 7. W przyszłą niedzielę 20 września w kościele o godz. 15-tej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 8. Prasa katolicka – polecamy lekturę.
 9. Słowo Biskupa Płockiego Kochani Diecezjanie! W przyszłą niedzielę 20 września 2020 roku Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Środków Społecznego Przekazu. W specjalnym orędziu na ten Dzień Ojciec Święty Franciszek zwraca uwagę, jak ważne jest opowiadanie i utrwalanie w pamięci dobra, które się dzieje wokół nas. Papież pisze: „wierzę, że aby się nie zagubić, powinniśmy oddychać prawdą dobrych historii, takich, które budują, a nie niszczą; historii, które pomagają odnaleźć korzenie i siłę, aby iść razem naprzód”. Zadaniem środków społecznego przekazu, a zwłaszcza mediów katolickich, jest usłużenie tej właśnie sprawie. Mają ukazywać prawdę, dobro i sens rzeczywistości, która nas otacza, a jednocześnie towarzyszyć człowiekowi w drodze, pracy, modlitwie i odpoczynku. Temu właśnie służy nasza diecezjalna rozgłośnia – Katolickie Radio Diecezji Płockiej, która od 29 lat z Płocka i od 27 lat z Ciechanowa nadaje swój program. Cieszę się, że od niedawna kolejnym miastem na medialnej mapie diecezji stał się Rypin na Ziemi Dobrzyńskiej. Kochani, zachęcam Was, abyście słuchali naszej rozgłośni i z nią się modlili – choćby w południe i o 15.00, bo to jest nasze, a jednocześnie najstarsze diecezjalne radio w Polsce. Doświadczyliśmy niedawno, jak ważna jest rola mediów w czasie panującej pandemii, jak dzięki nim możemy się łączyć we Mszy św. i w niej duchowo uczestniczyć, zwłaszcza chorzy i starsi. Chcę Was również prosić o wsparcie materialne dla naszego radia. Co 10 lat jako diecezja opłacamy koncesję (170 tys. zł) za nadawanie radiowe do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Po zaciągnięciu opinii Diecezjalnej Rady Programowej KRDP postanowiłem poprosić Was o wsparcie tej inicjatywy. Wasza ofiara złożona za tydzień na tacę, za którą chcę już teraz z serca podziękować, będzie też wyrazem troski i odpowiedzialności za Kościół diecezjalny i jego media, tak ważne w dobie nowej ewangelizacji. Pozdrawiam Was serdecznie z Tumskiego Wzgórza, zapewniam o mojej modlitwie i przekazuję pasterskie błogosławieństwo - w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego! † Piotr Libera
  Biskup Płocki
 10. Pomódlmy się o oddalenie pandemii i w intencji dzieci pierwszokomunijnych: Pod Twoją Obronę…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 września 2020

Jezu, Ufam Tobie

+48 (54) 287 75 35

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

skepe.parafia@gmail.com