Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu 

 

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

22 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. Przypominamy o stosowaniu się do zaleceń sanitarnych!
 2. Wakacje i urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli na Msze Święte - 1 września – szczególnie teraz, w czasie pandemii. Niech Bóg doda nam sił w jej pokonaniu i w zdobywaniu wiedzy. O godz. 8 Msza Święta w kościele dla SP Skępe; o godz. 9 w Wólce dla SP Wólka.
 3. Od przyszłej niedzieli wracamy do niedzielnego porządku Mszy Św.
 4. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Dzieci w niedziele będą otrzymywały karteczki – należy je wklejać do zeszytu.
 5. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny.
 6. 1 września z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty (zwłaszcza przygotowujących się do sakramentu bierzmowania – to dla nich spowiedź obowiązkowa), aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź w piątek od godz. 15. Za tydzień niedziela adoracyjna. Zapraszamy asystę procesyjną.
 8. Za tydzień o 11.30 w parafii Zwiastowania NMP - dziękczynna Msza Święta za tegoroczne plony rolników z terenu M i G Skępe. Z racji pandemii będą to „dożynki symboliczne”.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy koła różańcowe do sali parafialnej na godz. 14.
 10. Informacja od Burmistrza Miasta i Gminy Skępe nt. powszechnego spisu rolnego w gablocie parafialnej i pod adresem spis rolny.gov.pl.
 11. Bóg zapłać za wszelkie dobro okazywane naszej wspólnocie parafialnej i za dzisiejszy dar modlitwy.
 12. 3 IX patronuje św. Grzegorz Wielki.
 13. Prasa katolicka – polecamy, również wydanie dla dzieci.
 14. W dniach 6 - 7 października 2020 r. w siedzibie Metanoi w Płocku (ul. Kobylińskiego 21a) odbędzie się kurs dla fotografów i kamerzystów chcących wykonywać swoje zadania w kościołach. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września br.
 15. Dziś po Mszy Św. o godz. 10 spotkanie dla rodziców i dzieci I Komunijnych. Za tydzień o 10 spotkanie dla II Komunii Świętej a po 11.30 przygotowujących się sakramentu bierzmowania.
 16. Przypominam, że intencje i ogłoszenia parafialne są zawsze aktualizowane i wywieszane w niedziele w gablocie parafialnej w kruchcie kościoła. Ponadto odsyłam na stronę parafialną. Wystarczy wpisać Kościół Skępe a następnie strona.
 17. Witamy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej ks. Jarosława Szumańskiego – nowego wikariusza. Ksiądz Jarosław przyszedł do nas z parafii św. Krzyża w Płocku. Ma 15 lat kapłaństwa. Życzymy Mu dużo sił, opieki Matki Bożej i Błogosławieństwa Bożego w pracy na Niwie Pańskiej.
 18. Pomódlmy się o oddalenie pandemii, o pokój na Białorusi, w intencji ks. Jarosława i w naszych osobistych intencjach: Pod Twoją Obronę…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 sierpnia 2020

Jezu, Ufam Tobie

+48 (54) 287 75 35

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

skepe.parafia@gmail.com