skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

13 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

  1. Ojciec Święty Franciszek mianował Nuncjuszem Apostolskim w Polsce abp. Antonio Guido Filipazziego, dotychczasowego Nuncjusza Apostolskiego w Nigerii.
  2. Pamiętajmy w modlitwie za tych, którzy z różnych stron Polski  wyruszyli na Jasną Górę.
  3. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. W naszym kościele Msze Święte o godz. 9 i 19. W Łąkiem w poniedziałek o godz. 19 a w  Wólce we wtorek o godz. 7.30 !!!
  4. O godz. 9.00 Powiatowe Uroczystości z okazji Cudu nad Wisłą i Święta Wojska Polskiego. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tych uroczystościach a zwłaszcza poczty sztandarowe wszystkich formacji.
  5. W sobotę w Wólce o godz. 15 Msza Św. i Dożynki Gminno – Parafialne. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza Rolników.
  6. Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów euro. Już po pierwszych doniesieniach o skutkach kataklizmu, Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – pospieszył z pomocą poszkodowanym. Docierają do nas jednak dalsze prośby o wsparcie. Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15 sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi. Proszę, aby tego dnia, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym. Wszystkich Darczyńców zapewniam o mojej wdzięczności, udzielając pasterskiego błogosławieństwa.                         † Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
  7. Bóg zapłać p. Robertowi Błaszczakowi za pomoc okazaną parafii.
  8. Dzisiaj również dziękujemy siostrze Annie Budce za pracę katechetyczną w naszej wspólnocie parafialnej, za przygotowywanie dzieci do Komunii Świętych. Niech Jezus Miłosierny prowadzi Siostrę a Matka Boża przytula do swego serca.
  9. Za tydzień ofiary tacy przeznaczymy na cele gospodarcze parafii.
  10. Dziękując Bogu za modlitewne spotkanie prośmy Matkę Bożą w naszych intencjach: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718