skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

28 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres Wielkanocy.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - święto NMP Matki Kościoła.
 3. W środę święto Nawiedzenia NMP.
 4. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy Św. o godz. 17 - nabożeństwo czerwcowe a w niedziele po Mszy Św. o godz. 10. Zapraszamy
 5. Również w czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej racji już dziś wszystkim dzieciom składamy najlepsze życzenia.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź i adoracja od 15.
 7. Za tydzień niedziela adoracyjna – zapraszamy asystę.
 8. W przyszłą niedzielę - uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia. Zbiórka do puszek za tydzień na Świątynię Opatrzności Bożej.
 9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przekazane na utrzymanie naszej wspólnoty parafialnej.
 10. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:                                                            - Paweł Dezyderiusz Szymczyk, kaw. z Torunia i Magdalena Dziergowska, panna, par. tut., zap. II.                                                                                                     - Adam Górecki, kaw. z Płocka i Paulina Wioleta Matuszczak, panna, par. tut. , zap. II.                                                                                                                                       O przeszkodach należy powiadomić kancelarię parafialną.
 11. Już dzisiaj informujemy, że na czas wakacji zmieniamy godzinę Mszy Św.                      Zamiast 11.30    będzie   Msza Św. o   godz. 19.00                                                               Serdecznie zapraszamy!!!
 12. W dniach: 28.08. – 30.08. br. organizujemy wyjazd parafialny na Mazury. Bliższe informacje w zakrystii, na stronie parafialnej i FB. Zapraszamy!
 13. Dziś w naszej parafii obchodzimy Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Składamy z tej racji serdeczne gratulacje Dzieciom i ich Rodzicom. Życzymy wzrastania w wierze i wielu łask Bożych. Darem dla parafii od Rodziców Dzieci komunijnych jest mikrofon dla scholi parafialnej. Bóg zapłać. Zapraszamy tradycyjnie dzieci na tzw. Biały Tydzień do kościoła na godz. 17 (do piątku włącznie) i na procesję Bożego Ciała.
 14. Słowo Biskupa Płockiego:            Kochani Diecezjanie! Z radością przekazuję Wam, że w sobotę 3.06. o godz. 10.00, w Bazylice Katedralnej w Płocku udzielę trzem diakonom święceń kapłańskich. Oto ich nazwiska i parafie pochodzenia:1. Diakon Radosław Pilśnik z parafii p.w. św. Michała Archanioła w Płońsku; 2. Diakon Piotr Benedykt Stann z parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Londynie; 3. Diakon Piotr Majtyka z parafii p.w. św. Małgorzaty Dziewicy Męczennicy w Łomiankach (Archidiecezja Warszawska)-skierowany do pracy duszpasterskiej w Islandii. Zapraszam na tę uroczystość! Przyszłych kapłanów polecam modlitwie Drogich Diecezjan, zwłaszcza proszę o nią chorych i cierpiących. Jednocześnie dziękuję za wspieranie działa powołań i ofiarność na rzecz naszego Seminarium. Z serca Wam błogosławię † Szymon Stułkowski Biskup Płocki
 15. We wtorek odbył się pogrzeb Taty ks. Cezarego Maruszewskiego – byłego proboszcza naszej parafii. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 16. Pamiętając o chorych i cierpiących, o ofiarach wojny, o wszystkich dzieciach – wołajmy do Matki Bożej: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718