skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

09 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO   

 

  1. Życzenia Biskupa Płockiego:         Drogie Siostry i Drodzy Bracia, Drodzy Diecezjanie! Przed rokiem, podczas Wigilii Paschalnej, papież Franciszek powiedział: „Nasza nadzieja ma na imię Jezus. Wszedł do grobu naszego grzechu, dotarł do najdalszych miejsc, gdzie byliśmy zagubieni, przeszedł przez plątaninę naszych lęków, dźwigał ciężar naszych ucisków i z najciemniejszych głębin naszej śmierci obudził nas do życia i przemienił naszą żałobę w taniec”.             Życzę Wam i sobie, byśmy uwierzyli, że Jezus obudził nas do życia, do pełni życia! Niech ta wiara czyni z nas radosnych świadków Chrystusa Zmartwychwstałego, by świat stawał się bardziej ludzki i bardziej Boży. Modlę się za Was i o modlitwę proszę!                                                                 † Szymon Stułkowski  Biskup Płocki
  2. Razem z ks. Wojciechem składam również najlepsze życzenia świąteczne naszym Drogim Parafianom i Gościom na święta. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza swoją mocą i błogosławieństwem. Dużo zdrowia, miłości, czasu spędzonego z rodziną, zdrowia i odpoczynku. Wszelkich łask i radości. Alleluja! Błogosławionych świąt! Szczęść Boże!
  3. Jutro drugi dzień świąt. Porządek Mszy Świętych, jak w każdą niedzielę. Ofiary tacy przeznaczamy na Seminarium Duchowne w Płocku.
  4. Pamiętajmy o odwiedzinach naszych bliskich zmarłych na cmentarzach !
  5. W piątek przypada narodowe święto Chrztu Polski. Z racji oktawy Wielkanocy tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Serdecznie dziękuję za świąteczny wystrój kościoła. Dziękuję ks. Wojciechowi, rodzinie pp. Kopaczewskich i Ziemińskich, p. Krzysztofowi Małkiewicz, firmie ”Margo”. Słowa podziękowania kieruję do asysty procesyjnej, dzieci sypiących kwiatami, służby liturgicznej ołtarza, do lektorów, scholi, braci strażackiej za czuwanie, orkiestry OSP, p. organisty i kościelnego, katechetów, sióstr zakonnych i wszystkich, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia tego czasu. Dziękuj wszystkim Parafianom i Gościom za obecność, czuwanie i modlitwę.
  7. Przyszła niedziela – Niedziela Miłosierdzia Bożego nasz Parafialny Odpust. Rozpoczniemy również Tydzień Miłosierdzia. Zapraszam na odpust wszystkich, również wyżej wymienionych. Miłosierdzie Boże będziemy rozsławiać w sposób szczególny na Sumie Odpustowej o godz. 11.30.                                            Procesja po Mszy Świętej.                                                                                       Raz jeszcze serdecznie zapraszam !!!
  8. Pamiętając o chorych i cierpiących i o naszych prywatnych intencjach wołajmy do Matki Miłosierdzia: Pod Twoją Obronę…                                                                     Raz jeszcze – Błogosławionych Świąt!!!       - ks. Proboszcz

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718