skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

02 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada 18. rocznica śmierci Św. Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć wobec innych o własnej wierze. Starajmy się go w tym naśladować! Po Mszy o godz. 11.30 śpiew Barki, zapalenie zniczy i światła przed tablicą Świętego!
 2. Przeżyjmy Wielki Tydzień, jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.
 3. W Wielki Czwartek celebrowana jest Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Liturgia w kościele o godz. 18. Adoracja do godz. 20. Serdecznie zapraszamy!
 4. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa o godz. 17.30 a o godz. 18 Liturgia Męki Pańskiej. Kościół otwarty do godz. 22. W tym czasie adoracja i śpiew Gorzkich Żali ( 3 części). Ofiary tego dnia przeznaczamy na Ziemię Świętą.
 5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Pokarmy na stół wielkanocny będą błogosławione w naszym kościele w następujących godzinach:
 6.         9,  10,  11,  12,  13  a o godz. 14   poświęcenie pokarmów w kaplicach.

               Przy tej okazji można ofiarami do puszki wesprzeć Ukrainę.

 7. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele się o godz. 20 !!!! Na tę uroczystą liturgię przynosimy ze sobą świece. Jeżeli ktoś nie ma – otrzyma taką przed wejściem do kościoła. Adoracja do północy.
 8. Dziękuję policji, strażom pożarnym, lektorom, wszystkim zaangażowanym i uczestnikom piątkowej drogi krzyżowej ulicami miasta. Bóg zapłać straży i  orkiestrze OSP za dzisiejszą oprawę Mszy Św. o godz. 11.30.
 9. W przyszłą niedzielę Rezurekcja o godz. 6 rano!         Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach. Zapraszam asystę procesyjną, straże pożarne (warta przy Grobie), orkiestrę, ministrantów, lektorów, scholę, dzieci do sypania kwiatkami, dzieci komunijne, bierzmowanych, siostry, katechetów i drogich Gości. Zapraszam do adoracji a przede wszystkim do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Niech to będzie manifestacja naszej wiary i przynależności do Jezusa Chrystusa!
 10. Przy wyjściu z kościoła otrzymamy tekst modlitwy przed i po posiłku świątecznym.
 11. Bóg zapłać KŻR z Łąkiego za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz pp. Alinie i Krzysztofowi Małkiewicz za dar dla parafii.
 12. Prasa katolicka.
 13. Prośmy Matkę Bożą i św. Jana Pawła II o wstawiennictwo za nami: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718