skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

19 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu czyli niedziela radości. Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 2. W piątki droga krzyżowa o 16.30 i gorzkie żale o 10 w niedziele.
 3. W tym roku 20 marca (jutro) Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i opiekuna Pana Jezusa. Tego dnia będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich konających.
 4. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego 22 marca po Mszy Św. o godz. 10.
 5. W piątek obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
 6. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. o godz. 8 ( dzień spowiedzi w Ligowie). Jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, aby życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci, by osoby starsze czy nieuleczalnie chore mogły godnie przeżywać swoje ostatnie dni na tej ziemi, nie lękając się o to, że zostaną nagle tego życia pozbawione.
 7. Polecamy prasę katolicką.
 8. Już dzisiaj zapraszam na Mszę Św. 2 kwietnia o godz. 11.30, następnie złożenie kwiatów przed tablicą papieża i wspólne zaśpiewanie Barki. Będzie to wyraz naszej solidarności ze św. Janem Pawłem II. Można przynieść znicze, kwiaty.. Bądźmy tego dnia razem z Ojcem Świętym.
 9. Kancelaria parafialna podczas rekolekcji czynna tylko w nagłych wypadkach.
 10. Sakrament małżeństwa mają zawrzeć: Dawid Adrian Plewa, kaw. par. Chrostkowo i Agata Krymka, panna, par. tut., zap. II. O przeszkodach należy powiadomić kancelarię parafialną.
 11. Witam serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej O. Wojciecha Jędrzejewskiego – dominikanina - naszego rekolekcjonistę i proszę o duchowe kierownictwo podczas zmagań duchowych. Całą wspólnotę proszę o modlitwę w Jego intencji, w intencji spowiedników i nas samych. Zapraszam do uczestnictwa w rekolekcjach. Plan jest dostępny w gablocie i na stronie parafialnej. Poczujmy się odpowiedzialni za naszych domowników, sąsiadów, aby i oni mogli uczestniczyć w rekolekcjach. Na ich zakończenie, w środę, o godz. 17 Ks. Biskup Mirosław Milewski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas I szkoły średniej. Proszę o modlitwę w ich intencji.
 12. Wyjazdy do chorych w przyszłą  niedzielę od godz.15.30. Można ich zgłaszać w zakrystii.
 13. Przez wstawiennictwo Matki Bożej prośmy o dobre przeżycie rekolekcji, o pokój na świecie i o dobre natchnienia: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718