skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

19 lutego 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam  Parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek chociażby na czas wielkiego postu i ofiarowania go w intencji uzależnionych.
 2. 22 lutego przypada Środa Popielcowa. Msze Święte w naszym kościele o godz. 10 i 17. Zewnętrznym znakiem wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły a cały wielki post jest „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym kościele w piątki o godz. 16.30 a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 10. Tradycyjnie ofiary z drogi krzyżowej przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych nabożeństwach!
 5. Rekolekcje parafialne odbędą się w dniach: 19 – 23 marca. Już dzisiaj zapraszamy!
 6. Za tydzień o 11.30 spotkanie przed I Komunią Świętą.
 7. U ministrantów do nabycia zdrapka wielkopostna. Zapraszamy!
 8. Ostatni moment na zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
 9. Słowo Księdza Biskupa:      Drodzy Diecezjanie, przed naszymi oczyma ciągle mamy obrazy tragiczny skutków trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. W krajach tych nadal trwa akcja ratunkowa, choć maleją szanse na ocalenie kolejnych ofiar kataklizmu. Wciąż istnieje konieczność pilnej pomocy humanitarnej, szczególnie tym, którzy stracili dom i swoich najbliższych. W parafiach naszej Diecezji w ostatnią niedzielę 12 lutego 2023 roku odbyła się zbiórka do puszek na wsparcie materialne dzieł pomocowych Caritas Polska, osobom najbardziej dotkniętym skutkami trzęsienia ziemi. Diecezjanie płoccy okazali się bardzo hojni, dzięki temu w pierwszej transzy przekażemy na pomoc za pośrednictwem Caritas sumę 200 000 zł. Kochani, pragnę bardzo serdecznie podziękować za wrażliwość serc i okazane chrześcijańskie miłosierdzie. Jestem wdzięczny za to wielkie świadectwo solidarności z najbardziej potrzebującymi. Bóg zapłać! Nie ustawajmy w modlitwie za naszych cierpiący braci i siostry.                      Z pasterskim błogosławieństwem –                                                                      † Szymon Stułkowski Biskup Płocki                                                                                                      
 10. Apel Przewodniczącego KEP:                                                                                            W piątek 24 lutego br. minie rok od zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Do tej pory wojna pochłonęła setki tysięcy osób, nie tylko żołnierzy, ale również cywilów, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze. Miliony osób straciły domy i zostały zmuszone do ucieczki w poszukiwaniu pomocy i bezpiecznego schronienia. W ewangelicznym geście miłosiernego samarytanina, otworzyliśmy z hojnością nasze domy i serca. Granice Polski przekroczyło 8,5 mln uchodźców wojennych, a duża część z nich znalazła w naszej ojczyźnie pomoc i schronienie. Osoby prywatne oraz instytucje przystąpiły do niesienia pomocy potrzebującym. Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska i Caritas diecezjalnych udzielił wsparcia w różnej formie ponad 2 mln uchodźców. Wartość pomocy w postaci udzielenia schronienia, posiłków, paczek żywnościowych i darów rzeczowych oraz wsparcia integracyjnego wyniosła ok. 337 mln zł. Od pierwszych dni wojny Caritas udziela wsparcia rzeczowego w Ukrainie, wysyłając transporty pomocy humanitarnej o wartości ok. 260 mln zł. Po roku bohaterskiej obrony Ukrainy wojna trwa nadal, przynosząc kolejne ofiary i dalsze zniszczenia. Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy. Z tego powodu, zwracam się z apelem do księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich, aby w piątek 24 lutego br. we wszystkich kościołach w Polsce wznieść modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie, a w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny. Ufam, że dzięki modlitwie – już wkrótce – będziemy cieszyć się sprawiedliwym pokojem w Ukrainie, a dzięki naszemu wsparciu materialnemu, żaden z naszych braci i sióstr Ukraińców nie pozostanie bez pomocy.                      Stanisław Gądecki             
 11. Prośmy Matkę Bożą o wstawiennictwo za nami. Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718