skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

25 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NARODZENIE PAŃSKIE

 

 1.  Drogie Siostry, Drodzy Bracia!  Drodzy Diecezjanie!  Uroczystość Narodzenia Pańskiego przypomina nam, że Bóg, który w swoim Synu Jezusie Chrystusie stał się człowiekiem, jest zawsze blisko nas. Ta bliskość potrzebuje naszej zgody, byśmy otworzyli się na Niego i zaprosili Go w nasze życie. Uczynimy to, gdy nie zatrzymamy się na sentymentalnym nastroju Bożego Narodzenia i rozczulaniu nad Małym Jezuskiem, ale odkryjemy i uwierzymy, że Dziecię Jezus przychodzi, by zająć się naszym życiem, by uwolnić nas od grzechu, śmierci i szatana. Życzę Wam i sobie, Drogie Siostry i Drodzy Bracia, byśmy pozwolili Jezusowi zająć się naszą ludzką biedą, i umocnieni Jego bliskością przemieniali świat, który tworzymy. Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i szczęśliwego Nowego Roku!                                                     †Szymon Stułkowski
                                                                                     Biskup Płocki
 2. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Wraz z ks. Wojciechem składamy najlepsze życzenia : zdrowia, pokoju i miłości. Niech Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. Wszystkiego, co najlepsze - Szczęść Boże!
 3. Niech przejawem przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze.
 4. Dzisiaj jeszcze Msze Św. będą w kościele o 10 i 11.30, w Wólce o 8.30 i w Łąkiem o 13. W poniedziałek - niedzielny porządek Mszy Świętych.
 5. W drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego tradycyjnie czcimy Św. Szczepana, we wtorek Św. Jana Apostoła, w środę Św. Młodzianków Męczenników a w piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.
 6. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.
 7. W środę w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Bliższe informacje zostaną podane jutro.
 8. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia świąt. Bóg zapłać za choinki p. Bednarskiemu, pracownikom kościelnym, ministrantom, lektorom, scholi i tym, którzy pragnęli pozostać anonimowi a stroili choinki i szopkę. Pan Bóg zna te imiona i niech On będzie dla Was najlepszą nagrodą. Dziękuję serdecznie!
 9. Zaproszenie na 15 stycznia na godz. 17 – koncert!
 10. Prośmy Matkę Zbawiciela o opiekę nad bezdomnymi, chorymi, nad Ukrainą i we wszystkich naszych intencjach: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718