skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

23 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. Słowo Ks. Biskupa Wiesława Śmigla:Nasze modlitwy zostały wysłuchane i papież Franciszek mianował biskupem płockim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego. Jesteśmy wdzięczni Ojcu Świętemu za tę decyzję i nowego pasterza! Cieszymy się, że nominacja ma miejsce w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. W dniu kanonicznego przejęcia diecezji przez biskupa Szymona wygasa misja administratora apostolskiego, którą spełniałem w duchu służby Kościołowi oraz w poczuciu szacunku dla diecezji płockiej. Wyrażam wdzięczność wszystkim duchownym, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim za współpracę, życzliwość i zaangażowanie w sprawy diecezji. Bardzo proszę o serdeczne przyjęcie biskupa Szymona Stułkowskiego! Nowy biskup płocki to doświadczony duszpasterz, gorliwy biskup, specjalista z zakresu teologii pastoralnej i dobry człowiek. Przez wiele lat posługiwał w duszpasterstwie w Polsce i Austrii, pracował również na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz był rektorem Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Jego dewiza biskupia brzmi: Vos autem dixi amicos (Nazwałem was przyjaciółmi) – są to słowa zaczerpnięte z Ewangelii według św. Jana (15,15). W archidiecezji poznańskiej pełnił urząd wikariusza generalnego, a w ramach Konferencji Episkopatu Polski jest wiceprzewodniczącym Rady ds. Apostolstwa Świeckich, członkiem Komisji Duszpasterstwa i Komisji ds. Misji. Zapraszam do wspólnej modlitwy za nowego biskupa i diecezję. Biskupowi Szymonowi gratuluję i życzę błogosławieństwa Bożego w posłudze. Zapewniam o życzliwości oraz gotowości do współpracy!                                   † Wiesław Śmigiel
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich.
 3. W piątek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe.
 5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy zdrowia.
 6. Bóg zapłać za sobotnie sprzątanie zakrystii paniom Grażynom i p. Helenie.
 7. Pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich zmarłych. Wypominki można zamawiać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
 8. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej (7 – 14 lipca przyszłego roku) – bliższe informacje w gablocie, na stronie internetowej bądź u ks. proboszcza.
 9. W najbliższą sobotę o godz. 16 -  Ks. Biskup Mirosław Milewski będzie sprawował w naszym kościele Mszę Świętą z okazji 75 – lecia istnienia Koła Łowieckiego  „Dzik”. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej niecodziennej uroczystości. Z tej racji planowa Msza Święta w sobotę będzie o godz. 8 rano a następnie różaniec.
 10. 5 listopada (za 2 tygodnie) o godz. 11 w naszym kościele odbędą się Zaduszki Strażackie. Serdecznie zapraszamy brać strażacką do modlitwy za zmarłych strażaków.
 11. Powoli kończymy remont kapliczki przed kościołem i prace elewacyjne na ten rok. Ograniczamy wydatki ze względu na koszty funkcjonowania naszej wspólnoty parafialnej, tym bardziej, że sezon grzewczy przed nami.
 12. Przypominamy o zachowaniu porządku, czystości i segregowaniu śmieci na cmentarzu. Msza Święta 1 listopada będzie na cmentarzu o godz. 11.
 13. W  ubiegłą niedzielę na Fundację zebraliśmy 545 zł. Bóg zapłać!
 14. Dziękuję serdecznie za ofiarowane kwiaty do kościoła pp. Gorzyckim i pp. Radomskim.
 15. Dziękuję również innym osobom za okazaną pomoc parafii.
 16. Polecamy prasę katolicką.
 17. Matce Bożej polećmy nasze intencje, pamiętając o walczących na Ukrainie, o chorych, cierpiących i naszych zmarłych wołając: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718