skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

22 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 NIEDZIELA WIELKANOCY

 

 1. Jutro początek dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące a także wspomnienie św. Filipa Nereusza.
 2. We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 3. W czwartek Dzień Matki. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz.17. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 4. Początek nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w piątek.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 6. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa.
 8. Sakrament małżeństwa mają zawrzeć:
 9. Kamil Salach, kaw. i Katarzyna Tyburska, panna, oboje par. tut., zap. II.
 10. Mateusz Ziemiński, kaw. z Lipna i Kamila Łykowska, panna, par. tut., zap. II.
 11. Łukasz Ireneusz Rygielski, kaw. i Justyna Agnieszka Kowalska, panna, oboje par. tut., zap. II.
 12. Rafał Łukasz Frydrychowicz, kaw. i Sylwia Brzozowska, panna, oboje par. tut. , zap. I.
 13. O przeszkodach należy powiadomić kancelarię parafialną.

 14. Polecamy lekturę prasy katolickiej.
 15. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego (II Komunia Św.). Gratulujemy rodzicom ich dzieci, dziękujemy rodzicom chrzestnym za troskę o chrześcijańskie wychowanie a dzieciom życzymy, aby przez całe życie były wierne Jezusowi. Bóg zapłać rodzicom za dar ołtarza (ornat maryjny). Zapraszamy dzieci na Biały Tydzień do piątku włącznie na godz17. 
 16. Słowo Biskupa Piotra      Kochani Diecezjanie! Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, w dniu 3-5 czerwca br. odbędą się trzydniowe obchody, związane z zakończeniem Roku „Rodzina Amoris laetitia”. W Grodzie Krzywoustego będziemy z tej okazji gościć Polską Federację Stowarzyszeń Rodzin Katolickich, założona w stolicy naszej diecezji w 1993 r. Serdecznie zapraszam do włączenia się we wspólne świętowanie. Słowo zachęty do przybycia do Płocka kieruję szczególnie do rodzin. Podczas Diecezjalnego Święta Rodziny dnia 5 czerwca br., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, liczę na obecność rodziców, dzieci, babci i dziadków, a także duszpasterzy, katechetów, wychowawców i osób konsekrowanych. Uroczystość rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 11.30 w Bazylice Katedralnej, a następnie w radosnym, dziesiątym już Marszu dla Życia i Rodziny, przejdziemy do ogrodu Wyższego Seminarium Duchownego, by w czasie festynu dziękować Bogu za dar życia i nasze rodziny. Zaproszenia pisemne ze szczegółami zostały przekazane do każdej parafii naszej diecezji. Wszystkich Diecezjan ogarniam moją modlitwą i pamięcią. Przyjmijcie życzenia wstawiennictwa Królowej Rodzin na zmagania codzienności oraz pasterskie błogosławieństwo, którym obejmuję również chorych, cierpiących i przeżywających różne trudności życia małżeńskiego i rodzinnego. Niech czuwa nad Wami Ukrzyżowany i Zmartwychwstały Pan!     Wasz Biskup Piotr
 17. Wczoraj w Tłuchowie odbyły się rejonowe eliminacje do Sacrosongu Diecezjalnego w Nasielsku. Nasz zespół zajął I miejsce a scholi dziękujemy za uczestnictwo.
 18. Na moją prośbę p. Krzysztof Baranowski – starosta powiatu lipnowskiego dofinansował wakacyjny wyjazd dzieci w góry w postaci 3 tysięcy złotych. Serdecznie dziękujemy za pomoc.
 19. Prośmy Matkę Najświętszą o potrzebne dla nas wszystkich łaski: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718