skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

24 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA WIELKANOCY

(Miłosierdzia Bożego)

ODPUST PARAFIALNY

 

  1. Dziś przypada patronalne święto Caritas oraz początek Tygodnia Miłosierdzia. Ofiary tacy są przeznaczone na działalność Caritas.
  2. Jutro święto św. Marka Ewangelisty i dzień modlitwy o urodzaje.
  3. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci świętego została przeniesiona na 26 kwietnia.
  4. W piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945).
  5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, pierwsze nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 10. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Po 11.30 spotkanie przed II Komunią Świętą.
  6. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Patryk Sadowski, kaw. par. tut. i Klaudia Klimowska, panna z Rościszewa, zap. I. O przeszkodach należy powiadomić kancelarię parafialną.
  7. Zbliża się maj – proszę o uporządkowanie przydrożnych figur i kapliczek.
  8. Zaproszenie Biskupa Płockiego:           Kochani Diecezjanie! Zapoczątkowany przez papieża Franciszka w całym Kościele powszechnym proces synodalny w ostatnich miesiącach odbywał się także w naszych parafiach i całej diecezji. Jestem ogromnie wdzięczny Duchowi Świętemu, że dynamicznie i z ewangelizacyjną mocą prowadził wiernych świeckich, siostry zakonne, osoby życia konsekrowanego, kleryków, kapłanów i biskupów naszej diecezji w czasie odbytych spotkań synodalnych. Dziękuję wszystkim Wam za włączenie się w słuchanie i spisywanie tego, co „Duch mówi do Kościołów”, za cierpliwe dyskusje w czasie spotkań w rejonach i we wspólnotach, za każdy głos przekazany do skrzynki synodalnej oraz za modlitwę w tym czasie za Kościół, który jak pisał św. Jan Chryzostom  „jest synodem”. Dziękuję koordynatorom procesu synodalnego w diecezji za wszelkie prace wykonane na rzecz synodu. Cieszę się, że w ostatnich miesiącach w różnych grupach i wspólnotach praktykowaliśmy synodalność i słuchaliśmy się nawzajem. Dziękuję uczestnikom wielu spotkań m.in. dekanalnych, rad parafialnych, ruchów i stowarzyszeń oraz młodzieży. Dobrze, że w dyskusji wybrzmiał także głos kobiet, naszych diecezjanek. Zgodnie z wolą Ojca Świętego oraz przyjętym przebiegiem procesu synodalnego zapraszam serdecznie Drogich Diecezjan do udziału w spotkaniu zamykającym etap diecezjalny Synodu. Odbędzie się ono dn. 2 maja br., o godz. 16.30, w Bazylice Katedralnej w Płocku. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i uroczystych nieszporów ku czci św. Zygmunta, patrona miasta Płocka i Kapituły Katedralnej, podziękujemy Bogu za dar synodu i przedstawimy końcowy dokument diecezjalny. Liczę na obecność w Płocku księży dziekanów wraz z reprezentacją świeckich, kapłanów pracujących w urzędach centralnych, księży proboszczów i wikariuszy, sióstr zakonnych, kleryków oraz wszystkich wiernych, którzy przez modlitwę i wspólnotę chcą zawierzać Bogu Kościół na Mazowszu i ziemi dobrzyńskiej. Do zobaczenia zatem w naszej płockiej bazylice na Tumskim Wzgórzu. Przesyłam wszystkim paschalne pozdrowienia i pasterskie błogosławieństwo.                                   † Piotr Libera Biskup Płocki
  9. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość odpustową. Bóg zapłać wszystkim za obecność, za modlitwę. Dziękuję ks. kan. dr Tadeuszowi Kozłowskiemu, który odprawia sumę i głosi Słowo Boże. Dziękuję kapłanom, asyście, dzieciom sypiącym kwiaty, wszystkim grupom parafialnym, strażom pożarnym i orkiestrze OSP. Niech Zmartwychwstały i Miłosierny Pan wszystkim nam błogosławi i strzeże. Aby otrzymać odpust módlmy się w intencjach Ojca Świętego: Ojcze Nasz…, Zdrowaś Mario…, Chwała Ojcu…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718