skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

17 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

  1. Umiłowani Diecezjanie i Goście z Ukrainy przebywający na terenie naszej Diecezji!      „Wiara nie uwalnia nas od udręk życia, ale pozwala nam przejść przez nie w zjednoczeniu z Bogiem w Chrystusie, z wielką nadzieją, która nie zawodzi…”                 Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2022 r.    
  2.      Powoli wychodzimy z bolesnego doświadczenia pandemii, ale przeżywamy niestety tegoroczną Uroczystość Paschalną w cieniu okrutnej wojny za naszą wschodnią granicą. Wszystkich nas bardzo niepokoi obecna sytuacja. Potrafiliśmy jednak mimo wszystko otworzyć nasze serca na pomoc duchową i materialną naszym siostrom i braciom z Ukrainy, za co serdecznie dziękuję!           Kochani moi, z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę przekazać Wam wszystkim, najserdeczniejsze życzenia paschalne. Niech spotkanie Zmartwychwstałego Jezusa, Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana, będzie dla nas wszystkich umocnieniem wiary i mimo wszelkich trudności źródłem prawdziwej radości. Życzę także pokoju serca, niegasnącej nadziei i doświadczenia Bożej miłości w naszej niełatwej codzienności. Zapewniam Was wszystkich o mojej nieustannej modlitwie i przekazuję pasterskie błogosławieństwo.                                    Wasz Biskup Piotr

  3. Proszę przyjąć także ode mnie i ks. Jarosława najserdeczniejsze życzenia – pokoju, zdrowia, miłości a przede wszystkim Bożego błogosławieństwa. Błogosławionych Świąt! Szczęść Boże! Alleluja!
  4. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską. Dziękuję ks. Wikaremu, lektorom, ministrantom, scholi, asyście, Kołom Różańcowym, strażom pożarnym, p. Darkowi, Krzysztofowi i Bogdanowi. Przy dekoracji pomagali: Grażyna, Grzegorz, Patryk i Marcel Ziemińscy, Małgorzata, Grzegorz i Dawid Kopaczewscy, Krzysztof Małkiewicz, Elżbieta i Patrycja Dziarkowskie, Helena Śliwińska, Dorota Bagińska, Antoni Marcinkowski, Magda Krymka, Jacek Ziółkowski, Szymon Dziembakowski. Bóg zapłać!
  5. Dziękujemy za wszelkie życzenia i wyrazy serdeczności przekazane parafii.
  6. Jutro drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku. Bóg zapłać!
  7. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Sakrament małżeństwa mają zawrzeć: Mariusz Karpiński, kaw. par. tut. i Magdalena Maria Frąc, panna, par. Ruda Maleniecka, zap. II. O przeszkodach należy powiadomić kancelarię parafialną.
  9. Najbliższa niedziela będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Odpust w naszej parafii. Już teraz serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, Drogich Gości, asystę, grupy parafialne, straże pożarne, orkiestrę do wzięcia udziału w tym święcie parafialnym. Uroczysta suma o 11.30.
  10. Prośmy o zdrowie dla chorych i pokój na świecie: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718