skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

10 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA

 

 1. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu do środy włącznie.
 2. We wtorek o godz. 17.30 spotkanie asysty procesyjnej w kościele.
 3. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej (pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa) o godz. 18. Po Mszy Św. Najświętszy Sakrament przeniesiemy do tzw. ciemnicy. Adoracja w kościele do godz. 20.
 4. W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej o godz. 18. Pół godziny wcześniej ostatnia droga krzyżowa. Po nabożeństwie Najświętszy Sakrament przeniesiemy do grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22 - w trakcie której odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. Ofiary tacy przeznaczamy na Ziemię Świętą. Tego dnia obowiązuje post ścisły.
 5. W Wielką Sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim przez cały dzień. O godz. 18 Wigilia Paschalna. Zabierzmy świece. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz.: 8, 9, 10, 11, 12 i 13. O godz. 15 poświęcenie pokarmów w kaplicach. Adoracja Grobu do godz. 22. Przy poświęceniu pokarmów można złożyć ofiarę do puszki na pomoc Ukrainie.
 6. W niedzielę serdecznie zapraszamy asystę, brać strażacką, dzieci do sypania kwiatami, wszystkich drogich Parafian i Gości do udziału w rezurekcji o godz. 6 rano. Pozostałe Msze Święte o 10 i 11.30. W kaplicach o 8.30 i 13.
 7. Zapraszamy wszystkich Parafian, Gości i grupy parafialne do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i świąt. Prosimy Straże Pożarne naszej parafii o honorową wartę przy Grobie Pańskim.
 8. Dziękujemy za udział w rekolekcjach wielkopostnych a także tym, którzy pomagali w ich przygotowaniu i przebiegu.
 9. Polecamy prasę katolicką z Pismem Świętym w środku (płyta CD).
 10. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie w środę 20 kwietnia o godz. 18.
 11. Sakrament małżeństwa mają zawrzeć:                                                                              • Piotr Cackowski, kaw. par. tut. i Małgorzata Bogucka, panna z par. Tłuchowo, zap. II      • Mariusz Karpiński, kaw. par. tut. i Magdalena Maria Frąc, panna, par. Ruda Maleniecka,     zap.                                                                                                                                           O przeszkodach należy powiadomić kancelarię parafialną.
 12. Apel Biskupa Płockiego:                                                                                                               Drodzy Siostry i Bracia w Chrystusie, w dniu, w którym patrzymy na Ukrzyżowanego Pana, w sposób szczególny chcemy pamiętać o tych Uczniach i Uczennicach Chrystusa, którzy żyją w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie, często uczestnicząc w udrękach i cierpieniach Jezusa codziennością wpisaną w krzyż. To ich oczyma patrzy na nas dziś Umęczony Chrystus. To z ich osamotnienia, z ich wygnania, z niesprawiedliwości, która ich dotyka, rodzi się Golgota naszego czasu. Od lat tradycyjnie właśnie w Wielki Piątek cały Kościół Powszechny, na zaproszenie Ojca Świętego, okazuje swoją solidarność i jedność z chrześcijanami dającymi świadectwo wierności Krzyżowi w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie. Wiem, Drodzy, że w tym szczególnym roku otworzyliście hojnie swoje serca, dzieląc się wprowadzoną w czyn miłością z uciekającymi przed wojną naszymi Siostrami i Braćmi z Ukrainy. Nie możemy jednak zapomnieć i o tych Dzieciach Boga żyjących nad Jordanem i w krajach biblijnych, które bez naszego wsparcia i naszej pomocy pozostałyby bez podstawowych środków do życia. Zgodnie więc z tym, co napisał w swojej prośbie kard. Leonardo Sandri, Prefekt Kongregacji do Spraw Kościołów Wschodnich, patrząc na Chrystusa, który aż do końca stał się uczestnikiem naszych ludzkich zmagań, podarujmy nowy zapał pełnieniu uczynków miłosierdzia wobec chrześcijan Ziemi Świętej i Bliskiego Wschodu, poprzez tradycyjną kolektę przeznaczoną na ich wsparcie. Bóg zapłać za otwarte serca i za każdą złożoną ofiarę!                                                                                   † Piotr Libera  Biskup Płocki
 13. Prośmy o pokój na Ukrainie, o zdrowie dla chorych a także o nawrócenie grzeszników: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718