skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

20 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 2. W czwartek Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów.
 3. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia a także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Takie zobowiązanie będzie można podjąć podczas Mszy Świętej o godz. 17. Deklaracje są wyłożone w kruchcie kościoła.
 4. W sobotę wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów.
 5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożych darów.
 6. Nasza diecezja przekazała już ponad milion złotych na pomoc Ukrainie. Chcących nadal pomagać odsyłamy na stronę urzędu miasta lub starostwa (gdzie i jakie zbiórki).
 7. Sakrament małżeństwa maja zamiar zawrzeć: Krzysztof Marek Foreński, kaw. par. tut. i Agnieszka Barcikowska, panna z par. Zawidz Kościelny, zap. I. O przeszkodach należy powiadomić kancelarię parafialną.
 8. Już dziś zapraszamy na rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w dniach 3, 4, 5 kwietnia.
 9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przekazane na ogrzewanie kościoła.
 10. Rodzice Malwiny przekazują podziękowania za ofiary przekazane na jej operację. Malwina wraca do zdrowia.
 11. W poniedziałek kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 12. Za tydzień o 11.30 spotkanie przed II Komunią Świętą.
 13. W związku z tym, że sytuacja jest ekstremalnie trudna i potrzeba gorącej modlitwy o nawrócenie zapraszamy wszystkich na wyjątkową, ekstremalną drogę krzyżową w najbliższy piątek na godz. 19. Po Mszy św. wyruszymy w stronę ulicy Płockiej i przejdziemy dookoła jeziora Świętego. Trasa ok. 5 kilometrów. Będziemy modlić się o pokój na Ukrainie i o życie w dzień Świętości Życia. Proszę się odpowiednio ubrać, zabrać latarki, odblaski. Niech to będzie nasza cegiełka dla wolności i pokoju. Można zabrać znicze, które po drodze krzyżowej zostawimy pod krzyżem misyjnym. Będą symbolizowały tych, którzy na Ukrainie zginęli ale również naszą solidarność z walczącymi. Mam nadzieję, że Was Moi Parafianie nie zabraknie!!! Zapraszam młodzież, dzieci, grupy parafialne, kto tylko może. Już będziemy po pracy więc mam nadzieję nic nie będzie na przeszkodzie, aby się wspólnie pomodlić w tej pięknej intencji. Proszę o pomoc druhów ze Straży Pożarnej z naszej parafii. Tego dnia nie będzie drogi krzyżowej o 16.30.
 14. "Biskup Płocki Piotr Libera, na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. abpa Stanisława Gądeckiego uprzejmie informuje, że w związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
  Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP i decyzją Biskupa Płockiego Piotra Libery, zwracamy się z apelem do wszystkich kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Diecezji o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Biskup Płocki prosi kapłanów naszej Diecezji, by tego dnia odprawili Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w świecie, Ks. Biskup Piotr przekazuje wszystkim kapłanom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim pasterskie błogosławieństwo.
 15. Prośmy o pokój na Ukrainie, o nawrócenie serc grzeszników, o zdrowie dla chorych i wołajmy: Pod Twoją Obronę…

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718