skepe.parafia@gmail.com

ul. Kujawska 2A,   87-630 Skępe 

+48 (54) 287 75 35

 1 maja wyjazd parafialny : Słowacja, Czechy, Austria, Węgry.

05 listopada 2023

 

 

                 

I DZIEŃ

 

Podstawienie autokaru w miejscu ustalonym z organizatorem. Przejazd do  Bratysławy z  przerwami na odpoczynek i posiłki w własnym zakresie. W Bratysławie zwiedzanie zabytkowej części  stolicy Słowacji: zamek, katedra  Św. Marcina , stary i nowy most ( wejściówki w zależności od tego na co zdecyduje się grupa). Po zwiedzaniu programu czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

II DZIEŃ

 

Śniadanie. Przejazd do Wiednia. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do centrum WIEDNIA i zwiedzanie austriackiej stolicy. W czasie spaceru i objazdu miasta słynnym ringiem zobaczymy jego najpiękniejsze miejsca, m.in.: powstałą w XIX stuleciu okazałą neorenesansowa Operę, neogotycki Ratusz, który nadal pełni swoją pierwotną funkcję administracyjną, Hofburg (z zewnątrz), czyli dawną siedzibę monarchów austriackich. Kolejnym punktem będzie katedra św. Szczepana, chluba miasta i jeden z największych kościołów w Europie. Zobaczymy też ogrody Belvederu, ( 34 euro/osoba) , harmonijnie łączące przyrodę i architekturę. Zatrzymamy się również na chwilę przy wyjątkowym kompleksie mieszkalnym Hundertwasserhaus, układzie “powyginanych” mieszkań na rogu Kegelgasse i Löwengasse, który symbolizować miał harmonię architektury i przyrody. Wędrując dalej, dotrzemy na urokliwą wiedeńską Starówce, gdzie będzie chwila czasu dla grupy na zakup pamiątek i odpoczynek.

Przejazd do hotelu, obiadokolacja.

 

III DZIEŃ

 

Śniadanie. Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie rozpocznie się od Wzgórza Zamkowego. W czasie spaceru po najstarszej dzielnicy Budy odwiedzimy plac św. Trójcy ze wspaniałym, neogotyckim kościołem Macieja i pomnikiem św. Stefana, a także bajkowe Baszty Rybackie (budowla z siedmioma, symbolizującymi plemiona madziarskie, wieżyczkami). Na Wzgórzu Zamkowym, w ramach czasu wolnego, będzie możliwość spożycia lunchu, czy dokonania zakupów. Po opuszczeniu wzgórza, przejeżdżając niedaleko słynnego Mostu Łańcuchowego, znajdziemy się po pesztańskiej stronie stolicy Węgier. Odwiedzimy bazylikę św. Stefana. Wizyta we wnętrzu wspomnianej świątyni, z uwagi na jej bogaty wystrój i obecność najważniejszej węgierskiej relikwii, jaką jest zasuszona dłoń króla Stefana, niewątpliwie na każdym zrobi ogromne wrażenie. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

 

IV DZIEŃ

 

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Czech- Morawskiego Krasu, krainy w południowo-wschodnich Czechach, gdzie na terenie ok. 90 km² znajduje się ponad 1100 jaskiń. My zobaczymy perłę tej krainy, czyli Jaskinie Punkvy ( 400 koron/ osoba), gdzie oprócz zapierających dech w piersiach stalaktytów i stalagmitów i lustrzanego jeziorka, Zrcadlové jezírko czekać będzie na nas niezapomniana przygoda w czasie podziemnego rejsu łódkami. Po tej wyjątkowej przeprawie w Jaskini Punkvy zobaczymy słynną Macochę, najgłębszą przepaść w tej części Europy o głębokości ponad 138 metrów.

 

W cenie wycieczki zawarte są następujące świadczenia:

Zakwaterowanie hotel, pokoje 2-3-osobowe, 3 noclegi

Wyżywienie 3 śniadanie, 3 obiadokolacja

Ubezpieczenie KL 20000 euro, KR 7000 euro, NNW 15000 pln, składkę na TFG i TFP

Inne świadczenia:  wejściówki w własnym zakresie, audio guide                                                                                                                                                                                                                           

 

Cena skalkulowany przy grupie 45 osób wynosi 780 zł+ 190 euro

PROGRAM  PRZYKŁADOWY MOŻEMY GO MODYFIKOWAĆ W DOWOLNY SPOSÓB.

Kontakt:

Ul. Kujawska 2a

87-630 Skępe

tel. +48 (54) 287 75 35

Nr konta parafialnego:

Bank PEKAO S.A.

I o w Sierpcu

40 1240 3204 1111 0010 6940 6718